Main Menu
Speedo Cup '08

League Info
Schedules
Standings

Teams
Chicago PD
Latin
Lincoln-Way
Lyons
New Trier

NIPC
Richards
West Suburban

Whitewaters
Windy City

Links

Illpolo.com
Clubs
 

Speedo Cup '07

Speedo Cup '06

Contacts
Aaron Brown

Jeff Wimer

 

12 & Under Tournament (October 18 & 19)

@ Fenwick High School

 

 

   Saturday, October 18
   Game  Time

 Teams

 1

 8:00am

 CPD Red 6 Latin 2

 2

 8:45am

 CPD Blue 9 West Suburban "B" 4

 3

 9:30am

 West Suburban "A" 14 RAW 10

 4

 10:15am

 Windy City 5 Lyons 0

 5

 11:00am

 CPD Red 9 West Suburban "A" 8 (OT)

 6

 11:45am

 Windy City 5 CPD Blue 3

 7

 12:30pm

 RAW 7 Latin 5

 8  1:15pm  Lyons 13 West Suburban "B" 4
 9  2:00pm  CPD Red 11 CPD Blue 7
 10  2:45pm  Windy City 7 West Suburban "A" 6 (OT)
 11  3:30pm  RAW 5 West Suburban "B" 0
 12  4:15pm  Latin 5 Lyons 0
   Sunday, October 19
   Game  Time

 Teams

 13  9:00am  Lyons 14 West Suburban "B" 7 (7th)
 14  9:45am  RAW 11 Latin 2 (5th)
 15  10:30am  CPD Blue 11 West Suburban "A" 8 (3rd)
 16  11:15am  CPD Red 10 Windy City 3 (1st)
   

All-Tournament Teams

 

1st Team

Edgar Casinoro (CPD Red)

Omar Calderon (Windy City)

Jonathan Garcia (CPD Red)

Mark Hallman (Windy City)

Geronimo Chavez (CPD Red)

Alexa Ovalle (Windy City)

Robert Rodriguez (CPD Red)

Jennifer Villanueva (CPD Blue)

Ivan Ariza (CPD Red)

Christian May (West Suburban "A")

 

Second Team

Jesus Juarez (CPD Red)

Bridget Carey (Windy City)

Daniel Pedro (CPD Red)

Danny Farmer (Windy City)

Alondra Garza (CPD Blue)

Guadalupe Ventura (CPD Blue)

Jillian Eiken (West Suburban "A")

Nolan Roberts (West Suburban "A")

Mitch Strahlman (RAW)

Catie Wallace (Latin)

 

Third Team

Karen Juarez (CPD Red)

Alexis Buglio (Windy City)

Miguel Figuerao (CPD Blue)

Malaina Koulos (West Suburban "A")

Simon Shatinsky (West Suburban "A")

Hannah Schultz (RAW)

Amy Kopale (RAW)

Jacob Hirschman (Latin)

Tommy Kaptur (Lyons)

Kyle Jackson (West Suburban "B")

 

 

Copyright 2008 Illpolo.com